Школа ДА, дрога НЕ

Параћински Црвени крст је дана 25.11.2021. у параћинској Гимназији одржао предавање о болестима зависности, под слоганом реци школи ДА, а дроги НЕ. Колико је дрога штетна, али и опасна могли су да чују ученици првог разреда, а одговоре на њихова питања је дао Богдан Димитријевић, испред параћинског Црвеног крста. Наркоманија се шири у свим земљама света, па тако ни наше друштво није поштеђено ове појаве. Дрогу највише узимају млади људи из радозналости и жеље за авантуром. Циљ овог предавања јесте подизање свести код младих људи, да млади људи постану свесни које ризике дрога носи, али и то да до тога доводи негативна ситуација у друштву, а да сами ученици и њихови родитељи нису свесни тога. Ученици су помно слушали предавање уз присуство директорке школе Биљане Обрадовић, професора хемије Биљане Стојановић и Драгане Стамболић, иначе вишегодишњег волонтера Црвеног крста и професора биологије Николе Денчића.