↑ Povratak na СМЕРОВИ

ИТ СМЕР

СПЕЦИЈАЛИЗОВАНО ИТ ОДЕЉЕЊЕ

Развој ИТ-сектора један је од приоритета Владе Републике Србије. Према подацима Народне банке Србије ИКТ сектор један је од најперспективнијих са годишњим растом извоза од 20 одсто у последњој деценији. Србији у овом тренутку недостаје око 15. 000 ИТ стручњака.

Одељења ученика са посебним способностима за рачунарство и информатику један су од начина на који образовни систем настоји да одговори на потребе тржишта рада. Специјалистичким образовањем средњошколаца који имају изражене дигиталне компетенције повећава се квалитет сутдената ИТ смерова различитих факулета.

Полагање пријемног испита за ИТ смер је 03.06.2018. године у Крагујевцу у Првој крагујевачкој гимназији;

• Пријављивање за ИТ смер је у Гимназији у Параћину;
  • Рок за пријаву је од 11-14.05.2018. године од 09:00-14:00ч код секретара Гимназије у Параћину;
  • Припремна настава из математике за полагање пријемног испита биће организована у просторијама Гимназије у Параћину сваке суботе од 12.05.2018. године у термину од 10 – 12 часова

Пријава за полагање пријемног испита за упис у одељење које остварује наставни план и програм за гимназију за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику:

Преузми пријаву

Информације:  035/ 563 – 549

Претходни тестови:
пријемни 2014
пријемни 2015
пријемни 2016
пријемни 2017

Опширније: Министарство просвете, науке и технолошког развоја

ПРАВИЛНИК О НАСТАВНОМ ПЛАНУ И ПРОГРАМУ ЗА ГИМНАЗИЈУ ЗА УЧЕНИКЕ СА ПОСЕБНИМ СПОСОБНОСТИМА ЗА РАЧУНАРСТВО И ИНФОРМАТИКУ

ИЗМЕЂУ ОСНОВНЕ ШКОЛЕ И ФАКУЛТЕТА