↑ Povratak na СМЕРОВИ

ИТ СМЕР

СПЕЦИЈАЛИЗОВАНО ИТ ОДЕЉЕЊЕ

Развој ИТ-сектора један је од приоритета Владе Републике Србије. Према подацима Народне банке Србије ИКТ сектор један је од најперспективнијих са годишњим растом извоза од 20 одсто у последњој деценији. Србији у овом тренутку недостаје око 15. 000 ИТ стручњака.

Одељења ученика са посебним способностима за рачунарство и информатику један су од начина на који образовни систем настоји да одговори на потребе тржишта рада. Специјалистичким образовањем средњошколаца који имају изражене дигиталне компетенције повећава се квалитет сутдената ИТ смерова различитих факулета.

Полагање пријемног испита за ИТ смер је 02. јуна 2019. године у Крагујевцу у Првој крагујевачкој гимназији;

• Пријављивање за ИТ смер је у Гимназији у Параћину;
  • Рок за пријављивање је од 13-17. маја 2019. године од 9.00-14.00 часова код секретара Гимназије у Параћину;
  • Припремна настава из математике за полагање пријемног испита биће организована у просторијама Гимназије.

Распоред припремне наставе:

Пријава за полагање пријемног испита за упис у одељење које остварује наставни план и програм за гимназију за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику:

Преузми пријаву

Информације:  035/ 563 – 549

Претходни тестови:
пријемни 2014
пријемни 2015
пријемни 2016
пријемни 2017

Тест из математике – пријемни испит за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику школске 018/2019. године

Решење теста

ПРОБНИ ТЕСТ ИЗ МАТЕМАТИКЕ