ТАКМИЧЕЊА

2017/2018.

АТЛЕТИКА

У четвртак, 12.04.2018. године на општинском такмичењу у атлетици мушка и женска екипа наше школе освојиле су прво место.
– Трка на 100м: Милановић Катарина 4/3 друго место, Живановић Илија, 4/1 друго место, Сарапа Страхиња;
– Трка на 400м: Радовановић Јована 3/2 прво место, Петровић Душан 3/1 прво место;
– Трка на 800м: Радоњић Ања ¾ прво место;
– Трка на 1000м: Симић Петар 3/1 прво место;
– Штафета 4х100м девојке: прво место је освојила екипа у саставу: Милошевић Јулија 2/2, Иванковић Јелена 4/2, Саздановић Миљана 2/3 и Милановић Катарина 4/3;
– Штафета 4х100м момци: прво место освојила је екипа у саставу: Живановић Илија 4/1, Сарапа Страхиња 2/3, Сретеновић Лазар 4/2 и Ђокић Никола 4/1;
– Скок у даљ: момци: Ђокић Никола 4/1 прво место, Раденковић Душан 2/3 друго место, Радовановић Лазар 1/2 и Маринковић Филип 1/2; девојке: Иванковић Јелена 4/2 друго место, Лековић Леа 1/1, Савић Емилија 1/2 и Милошевић Јулија 2/2.
– Бацање кугле: момци: Радовановић Јован 1/2 прво место, Симић Алекса 3/4 Савић Алекса 3/1; девојке: Милосављевић Мартина 1/3 друго место и Вучковић Милена 2/2.
– Скок у вис: девојке: Ћосић Ксенија 2/1 прво место, Матић Милица 1/2 друго место, Јованчевић Нина 1/3 треће место; момци: Костић Лука 3/1 друго место, Милетић Алекса 3/1 и Петровић Немања 1/3
Честитамо атлетичарима и желимо им успех на окружном нивоу такмичења.

ГИМНАСТИКА

Ученице Гимназије освојиле су 5. место на Републичком првенству у спортској гимнастици.

СТРАНИ ЈЕЗИЦИ

Окружно такмичење у познавању страних језика одржано 18.3.2018. у Јагодини :
Француски језик- Невена Бркић 4-2 -прво место и пласман на републичко такмичење
Енглески језик- Александра Христов 4-3 – похвала

ЖЕНСКА КОШАРКА

Женска кошаркашка екипа наше школе остварила је прво место на државном такмичењу у области школског спорта. Ово је успех какав се не памти у нашој средини и девојке су нас задивиле својом борбеношћу, тимском игром и јединством екипе. Велику захвалност изражавамо наставницима Биљани и Данијелу Ђукић. Са поносом подсећамо да састав екипе чине следеће ученице: Јована Радовановић 3/2, Ања Радоњић 3/4, Јулија Милошевић 2/2, Милена Вучковић 2/2, Ксенија Ћосић 2/1, Милица Миљковић 1/2, Вања Костић 3/1, Јелена Јовановић 4/2, Јелена Стојадиновић 4/3 и Ивана Тасић 4/2. Девојке, хвала Вам!

ФИЗИКА

У Нишу је одржано државно такмичење из физике на коме је учествовало пет наших ученика. Успех који су остварили са својим наставником Предрагом Милошевићем вредан је поштовања: Марко Стојановић 2/1 освојио је прву награду, Анђелка Вучовић 4/1 и Михајло Ђорић 1/1 освојили су трећу награду, Никола Богдановић 3/1 добио је похвалу а Перовић Марко 3/1 признање. Честитамо физичарима што се налазе у самом врху на нивоу Србије!

БИОЛОГИЈА

На окружном такмичењу из биологије које је у недељу одржано у Свилајнцу две наше ученице су оствариле сјајан успех: Милица Јашовић 2/1 освојила је друго место а Ања Браловић 1/1 треће место. Честитамо биолозима и желимо им успех на следећем нивоу такмичења.

СРПСКИ ЈЕЗИК И КЊИЖЕВНОСТ

На такмичењу из српског језика и језичке културе које је одржано у Економској школи Ракић Сандра 2/3 освојила је прво место, Лалић Ива 1/3 друго место а на треће место су се пласирале Стефановић Анђелија 1/3 и Сретеновић Милена 1/1.

ИСТОРИЈА

На општинском такмичењу из историје одржаном у МЕШ-у прво место освојио је Милош Павловић 1/3 а на треће место су се пласирали Вељко Ристић 1/3, Вељко Загорац 4/2 и Милан Илић 4/3. Свим ученицима желимо успех на даљем нивоу такмичења.