TAKMIČENJA

BIOLOGIJA – okružno takmičenje 2017.

FIZIKA  – okružno takmičenje 2017.

MATEMATIKA – državno takmičenje 2017.

MATEMATIKA – okružno takmičenje 2017.

2015.

IZVEŠTAJ SA TAKMIČENjA UČENIKA GIMNAZIJE U PARAĆINU 2015

ОЛИМП, АЛИ ФИЛОЗОФСКИ

матурант Немања Петровић награђен за филозофски есеј

на државној смотри средњошколаца СОФија 2015

Гимназија је ове године први пут имала представника на државној смотри средњошколаца у познавању Филозофије. Нашу школу представљао је Немања Петровић из 4/3, а наставник ментор био је Зоран Радосављевић.

Према темама које је припремила међународна асоцијација под називом СОФија и пропизицијама интернационалне Филозофске олимпијаде,  учесници су имали задатак да напишу есеј на енглеском језику, са филозофском тематиком. Немањин такмичарски есеј бавио се проблемом субјекта, од Декарта  до савремене  филозофије.

Смотра је одржана у Пожаревачкој гимназији, 21 – 22. марта 2015. Млади параћински љубитељ мудрости био је трећепласирани аутор. Најбољи аутори награђени су медаљом,  како и доликује олимпијцима, као и издањима Српског филозофског друштва.