Октобар – месец књиге – препорука за читање

Промоција читалаштва „Реци ми шта читаш и знаћу ко си“

У уторак, 20.10.2020. године, у организацији школске библиотеке параћинске Гимназије, одржана је Промоција читалаштва под називом „Реци ми шта читаш и знаћу ко си“. Активност је одржана јер је октобар традиционално месец књиге и јер су ученици и наставници сваке године организовано одлазили на Међаународни сајам књига у Београду. Ове године Сајам није одржан због познате епидемиолошке ситуације а у знак сећања, Гимназија је организовала промоцију читалаштва. Такође, овом приликом наша школа је одала почаст недавно преминулој композиторки Исидори Жебељан, најмлађем академику – члану Српске академије наука и уметности и светски познатој уметници. Док се разговарало о књигама, као музичка подлога чуле су се композиције Исидоре Жебељан.

Иако се ученици нису одазвали позиву да учествују у овој активности, присутни наставници су представили дела и ауторе по свом избору. Уједно, после одржане Промоције, ова дела су и наша препорука за читање.

1. Амин Малуф: Дезоријентисани
  2. Сузан Зонтаг: Болест као метафора
  3. Дејан Стојиљковић: Кишни пси
  4. Дино Буцати: Продавница тајни (збирка приповедака)
  5. Јустејн Гордер: Деваојка са поморанџама
  6. Књига мудрости (приредила Весна Пешић)

Нека предложене књиге буду наша мала помоћ у превазилажењу стресне свакодневице.

До новог октобра, до новог месеца књиге, до Сајма књига – желимо свима добро здравље.

Школска библиотека параћинске Гимназије