Ekskurzija 2017

ZA ŠKOLSKU 2017/2018.

DRUGI RAZRED
Užice – VišegradAndrićgrad ( film )– Tara – MećavnikŠargan – Zlatibor

1. dan – Polazak grupe u 06:00 časova, poseta Užicu, dolazak u Republiku Srpsku sa usputnim zadržavanjima, poseta Višegradu i Andrićgradu, odlazak prema Tari i smeštaj u hotel. Večera, noćenje.

2. dan – Doručak, napuštanje hotela, odlazak na Mećavnik, odlazak u Šargan i vožnja ćirom po Šarganskoj osmici, odlazak na Zlatibor, ručak, šetnja po centru Zlatibora, povratak u Paraćin.

TREĆI RAZRED
BudimpeštaSentAndrejaBeč

1. dan – Polazak ispred škole u 05:00 časova. Vožnja sa usputnim pauzama po potrebi grupe i zbog obavljanja carinskih formalnosti. Popodne dolazak u Budimpeštu, razgledanje grada u pratnji vodiča: Kraljevska palata i ribarske kule, Katedrala Matije Korvina… Smeštaj u hotel. Večera. Noćenje.
2. dan – Doručak. Nakon doručka odjava iz hotela i polazak do Sentandreje. Po dolasku razgledanje grada: zadužbina Jakova Ignjatovića, kompleks od 7 crkava (pravoslavnih) iz perioda baroka… Slobodno vreme za individualna razgledanja. Nastavak putovanja za Beč. Po dolasku odlazak u restoran na večeru. Potom sledi odlazak u hotel na smeštaj. Noćenje.
3. dan – Doručak. Nakon doručka razgledanje grada: Luksuzna avenija Ring, Opera, centralni Muzej, Hofburg raskošni dvorac dinastije Habsburg, Parlament, Carsko pozorište, Gradska većnica, Hundervaserhaus, Belvedere… Slobodno vreme. Večera u restornu u gradu. Smeštaj u hotelu. Noćenje.
4. dan – Doručak. Posle doručka napuštanje hotela i polazak do dvorca Šenbrun. Poseta i obilazak letnje rezidencije Habsburogavaca. Slobodno vreme. U popodnevnim časovima polazak prema Paraćinu. Vožnja sa usputnim pauzama po potrebi grupe i zbog obavljanja carinskih formalnosti. Dolazak u Praćin u večernjim časovima u zavisnosti od zadržavanja na granici.

ČETVRTI RAZRED

Severna Italija

1. dan Polazak grupe u 02:00 časa. Vožnja kroz Hrvatsku i Sloveniju. Poseta Ljubljani i razgledanje najužeg gradskog jezgra. Nastavak putovanja i poseta Trstu. (Poseta Trstu može biti odložena za poslednji dan ekskurzije u slučaju da po satnici to nije izvodljivo). Dolazak u Lido di Jesolo u večernjim časovima. Smeštaj u hotel. Večera. Noćenje.
2. dan Doručak. Napuštanje hotela. Polazak ka Veroni. Obilazak grada: trg Bra, posebnu pažnju i objašnjenja posvetiti Areni, trg Erbe, ulica Macini, trg Sinjoria, Lavlja vrata, Municipio, grobnica Skaliđeri, Julijina kuća… Slobodno vreme za individualino razgledanje. Odlazak do oblasti Garda i smeštaj grupe u hotel. Večera. Noćenje.
3. dan Doručak. Putovanje ka Milanu. Razgledanje grada: posebnu pažnju i objašnjenja posvetiti katedrali Duomo, palata Emanuela II, Milanska Skala, Sajam, stadion San-Siro-Meaca i trofejnim sobama. Slobodno vreme za individualno razgledanje. Polazak za Montekatini Terme. Smeštaj u hotel. Večera. Noćenje.
4. dan Doručak. Polazak prema Firenci. Obilazak grada: Santa Maria Novela, trg Duomo, katedrala Santa Maria Fiore, Đotov zvonik, Krstionica, kapela Mediči, trg Republike, palata Vekio, Mikelanđelov David, galerija Ufici, palata Piti, poseta crkvi Santa Kroče. Insistira se na poseti galeriji Ufici te je program posete Firenci potrebno isplanirati vodeći računa o načinu na koji će učenici biti organizovani. Slobodno vreme po dogovoru. Povratak u hotel. Večera. Noćenje.
5. dan Doručak. Napuštanje hotela. Odlazak do Pize. Obilazak grada: Polje čuda sa krstionicom, katedralom i Krivim tornjem… Nastavak putovanja prema Lidu di Jesolu. Smeštaj u hotel. Večera. Organizovana poseta diskoteci. Noćenje.
6. dan Doručak. Napuštanje hotela. Odlazak do luke Punto Sabione. Vožnja brodom do Venecije. Razgledanje grada: Most uzdaha, Duždeva palata, stubovi zaštitnici grada, trg i crkva Sv. Marka, biblioteka, toranj sa satom, sudnica, Napoleonovo krilo, most Rialto, crkva Santa Maria de la Salute. Insistira se na poseti crkvi Santa Maria de la Salute te je ovu posetu potrebno uklopiti u satnicu i organizovati je na kraju posete Veneciji a odlazak do crkve organizovati brodićem kojim bi se učenici i vratili do Lida.
Ako poseta Trstu nije obavljena prvog dana, uklopiti je u satnicu za ovaj dan. (Polazak prema Trstu. Razgledanje grada: Gopčićeva palata, gradska kuća, crkva Sv. Spiridona, kanal Grande, Berza, trg ujedinjenja Italije, spomenik 4 kontinenta, Kvekićeva palata… )Polazak za Srbiju. Vožnja istom relacijom kao i u dolasku sa usputnim pauzama po potrebi grupe. Dolazak u Paraćin u kasnim večernjim satima.