Nedelja svesti o mozgu u Gimnaziji

13 – 17. mart 2017.

Nije prvi put da u jednoj sedmici marta obogaćujemo školski rad tematskim aktivnostima koje su posvećene mozgu. Kako je globalno obeležavanje sedmice svesti o mozgu podstaklo studente, istraživače, lekare, biologe … da pokažu koliko poznaju i koliko još ne poznaju ovaj zadivljujući organ, mi smo rešili da ga sagledamo pod lupom anatomije i fiziologije, ali i iz drugih uglova. Tako je nastao zanimljiv sedmični program koji je obuhvatio raznovrstan sadržaj od mozga u tegli, elektroencefalografije, preko TED-ova i igranog filma do debate, robota i ekonomskih migracija. Sve to ima veze s mozgom! Evo programa koji je okupirao učenike, nastavnike, direkktorku i roditelje đaka, na tematskim sastancima, projekciji filma, časovima psihologije, sociologije, računarstva, biologije, istorije i filozofije.

Kao koordinator programa, Vesna Ilić, profesorka psihologije i stručna saradnica u našoj školi, održavala je sinaptičke veze između delova naše Nedelje svesti o mozgu. Na kraju, bili smo gosti emisije Iz tinejdž ugla, u Radio Beogradu gde smo sa zadovoljstvom predstavili martovsku tematsku sedmicu, svoju školu i sredinu. U radio emisiji su učestvovali učenici: Branka Đogo, Marko Krstić, Nina Miladinović i Nevena Šutić. Poslušajte emisiju koristeći link.