Извештај о обележавању школске славе, Светог Саве 26. и 27.01.2018.

ПЕТАК, 26.01.2018.

У 18:00Ч           СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА У ГРАДСКОМ ПОЗОРИШТУ

СУБОТА, 27.01.2018.

У 11:30Ч           СЕЧЕЊЕ СЛАВСКОГ КОЛАЧА

• Поводом школске славе школа је расписала наградни литерарни конкурс и ученици су могли радове да предају у времену од 09 – 23.01.2018. године на тему „Мој град, Гимназија и ја“. На конкурс је пристигло 49 радова под шифром. Комисија коју су чинили наставници српског језика и књижевности, Светлана Филиповић и Душица Илић, прегледала је приспеле радове и одабрала за прву награду рад под шифром „Ars longa,vita brevis“ ученице Ане Петровић из одељења 2/3, друштвено-језички смер.
  • Свечана академија је одржана у сали Градског позоришта, 26.01.2018. у 18:00ч. Академија је тематски била посвећена јубилеју – 140 година од настанка параћинске Гимназије. Програм је припремила наставник Светлана Филиповић уз подршку наставника Љиљане Радомировић, Јелене Кнеселац и Игора Станисављевића.
  • На почетку Академије прозвани су сви ученици који су писали литерарне радове, њих 49 и уручене су им награде за учешће – књиге: „Царски стареник“ Мирослава Димитријевића и „На тераси“ Драгана Митровића – поклон Фондације;
  • Ученици Ани Петровић, за најбољи рад, уручена је награда Фондације: златник са ликом Св. Саве, десет хиљада динара и књига Благо Србије- културно-историјска баштина“, аутора Тамаре Огњевић, Младинска књига;
  • Осим ове награде, додељене су и награда за друго и награда за треће место као и посебне награде: за оригиналност у приступу теми, за једноставност и сликовитост израза, за најбољи историјски приступ, за најбоље изражен доживљај теме и за најбоље схваћену улогу школе у животу појединца. Ове посебне награде као и награде за друго и треће место ученицима је доделило Друштво српских домаћина“, општински огранак у Параћину којим руководи госпођа Душица Чолић. У питању су вредне књиге у издању овог удружења: Антологија српске народне поезије и Домаћине, роде мој.
  • Списак ученика учесника конкурса и добитника награда
  • Сечење славског колача је обављено у школи у 11:30ч уз присуство свештеника цркве Св.Тројице. Колачар је била наставник немачког језика Вера Драгишић а колач за наредну годину узела је наставник биологије Мирјана Стојановић. Послужење је обезбедила Фондација „Марко Тодоровић“ у сарадњи са особљем хотела „Орбис“;