Debata

Nina Miladinović u Evropskoj školi debate

Nina je bila usred drugog razreda kada je saznala za konkurs EU info centra – svojevrsnog informacionog i kulturnog centra misije Evropske unije u Srbiji. Konkurs je pozivao srednjoškolce da se prijave za školu debate i da nekoliko zimskih i prolećnih vikenda provedu u Beogradu učeći kako se debatuje. Nina je poslala prijavu i – primljena je. Usledila je obuka za tridesetak srednjoškolaca iz cele Srbije, pod vođstvom iskusnih trenera debatovanja. Tako je Nina postala debaterka ko zmaj, jer je kroz obuku mnogo puta ukrstila argumente sa vršnjacima, vežbala da pažljivo sluša, procenjuje, prigovara i poentira.

Paraćinci su  Ninu čuli u debatnoj sesiji pod nazivom Evropski savet treba / ne treba da se bira na neposrednim izborima, . Tada su naši gosti bili i drugi polaznici škole debate – srednjoškolci iz Niša, Kragujevca, Beograda i td. Završetak ovogodišnje škole debate bila je svečana dodela sertifikata u Narodnoj skupštini Republike Srbije. Desetak školskih drugova i drugarica proveli su sa Ninom jedan zanimljiv dan u Beogradu, u organizaciji EU info centra.