Šahovska šampionka je među nama

Jovana Miljković završila je drugi razred u našoj školi, a već godinama uspešno se bavi šahom. Koliko je dobra šahistkinja znali su njeni treneri i porodica, a mi u školi nismo ni slutili sve dok jednog dana nije došla na nastavu noseći nekoliko medalja i veliki sjajni pehar. Bilo je to toliko mnogo odličja o vratu nežne devojke da vam je dolazilo da je pridržite pod težinom metala. Jovana je blistala od sreće i ponosa, čavrljala o turniru, služila nas bombonama.Trijumfovala je u zavidnoj konkurenciji, u nekolikim šahovskim disciplinama i rešavanju šahovskih problema. Pred njom su nova nacionalna i međunarodna takmičenja, turniri i mitinzi šahistkinja, a možda i velemajstorska karijera. Televizijsku emisiju u kojoj je Jovana bila gošća pratili smo sa ponosom, jer šampionka govori lepo i mudro, odlična je učenica i ima velike ciljeve. Jovana Miljković je prvakinja Centralne Srbije u šahu do 18. god. i Omladinska prvakinja Centralne Srbije do 20 godina.